SEOPi
Bursa SEO

Web Tasarım

 
web tasarım
Web Tasarım
 

Web Tasarım

SEOpi , seo uyumlu web tasarım konusunda istanbul, bursa, eskişehir, balıkesir, yalova, çanakkale, bilecik illerinde hizmet vermektedir.

Web Tasarım Nedir Nasıl Yapılır

1. Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım nedir in cevabı, girişimcilik iş fikirlerinizi web tasarımı araçlarını kullanarak internet ortamında potansiyel müşterilere sunma zanaatıdır.

Web tasarımı ne işe yarar ?

Basit bir web tasarımı, işinizi görebilir. Fakat, göze hoş gelen, kullanıcıya kolaylık sağlayan ve akıllı web tasarımları artık tercih edilmektedir. Bu tarz tasarımlar kullanıcıda merak uyandırmakta ve kullanıcının siteden ayrılmamasını, hatta siteye yapışmasını sağlamaktadır. Web tasarımı, kullanıcıların sitede geçirdiği süreyi etkilediği için dolaylı olarak Google sıralamasında sitenizin üst sıralara çıkmasını etkilemektedir.


Kaliteli web tasarıma sahip bir web sitesi markanızın değerini artırır. Müşterinin gözüne iyi bir imaj çizmek önemlidir. Bunun için profesyonel web tasarımcıya ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. Bir web siteniz varsa, sitenizi "Bursa SEOpi" olarak ücretsiz değerlendirebiliriz. Web tasarımcılığı hakkında bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

!!! Profesyonel Web Tasarım, Google Performansınızı Artırır !!!

!!! Müşterilerinize Profesyonel Olduğunuzu Kaliteli Bir Websitesiyle Gösterebilirsiniz !!!

 
kurumsal web tasarım
 
Profesyonel Web Tasarım

Hiçbir yerde bulamayacağınız etkili bir web seo bilgisini emailinize göndermemizi ister misiniz?

2. Web Tasarım Nasıl Yapılır ?

Peki web tasarım nasıl yapılır. Web tasarım programları ve web tasarım kodları kullanılarak web tasarımları gerçekleştirilebilmektedir. Ama günümüzde web site hızının artırılabilmesi için HTML ve CSS kodlarının sürekli güncellenmesi gerekmektedir. veya kodlar üzerinde arge çalışmaları yürütülmelidir. Bütün bunlarla uğraşmak yerine web kodunuzu sizin yerinize sürekli güncelleyen web site sunucularını tercih etmek avantajlı olabilir. HTML kod yazılımı hakkında pek bilgisi olmayanlar veya sıfırdan başlayanlar ücretsiz hazır web sitelerini tercih etmektedir. wordpress, blogger, wix, yola gibi ücretsiz hazır web sitesi şablonları sunan web sitelerinden faydalanabilirsiniz. Hazır web sitelerinin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.


  • Hazır website sunucularının seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlar,
  • Web sitenize kod, widget ve uygulamaların eklenebilmesi
  • SEO parametrelerinin değiştirilebilmesi
  • Tasarımın değiştirebilmesi
  • Kolay kullanılabilirlik ve hoş tasarım
  • SEO performansının iyi olması
  • Alan adınızın eklenebilmesi
  • Websitenizin hızlı indirilebiliyor olması gerekir.Ücretsiz hazır web sitesi yukarıdaki çoğu özelliği size sunmamaktadır. Bu sebeple hazır web sitesini satın almanız gerekecektir. Wordpress bu şartları sağlamakla birlikte yıllık ücretleri biraz yüksektir. Fakat en çok tercih edileni wordpress tir. Wix ise ticari web site tasarımına uygundur. Blogger ise ücretsiz olarak aynı performansı sunmaktadır, fakat basit şablonlar blogger'ın negatif yönüdür.


Web sitenize hazır kodlar ekleyebileceğiniz ücretsiz kod sunan siteler mevcuttur. Bunları öğrenebilmek için uzun bir zaman harcamanız ve ingilizce seviyenizin iyi olması gerekmektedir. Bir web tasarımcıdan, web tasarım dersleri alabilirsiniz. Bizim önerimiz, web sitesi yerine işinize odaklanmanızı ve bir uzmana bu işi bırakmanızdır.


Profesyonel olarak web tasarımınızı değiştirebilmek ve google da üst sıralarda yer almak istiyorsanız "Bursa SEOpi" firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

a. Web Dizayn

Web dizayn, website tasarımının en önemli kısımlarındandır. Müşterinin dikkatini çekebileceğiniz bir kısımdır. Websitenizin içeriğini zenginleştirmek için Photoshop, illustrator, After Effect gibi yazılımlar veya google web tasarım programı kullanılarak müşterilerinize kurumsal kimliğinizi tanıtacak web sayfası arka plan resimleri, banner, logo, firma tanıtım .pdf leri hazırlayabilirsiniz. Özgün tasarımlarınız rakiplerinizden sıyrılmanızı ve tanınmanızı sağlayacaktır. Web dizayn konusu içerisine firma video tanıtımları, animasyon filmler, dijital kartvizit, kare kod tasarımları da yer alır. Web dizayn içeriği zengin bir web sitesi müşterinizin web sitesinde geçireceği süreyi artıracaktır. Web dizaynı için web tasarım örneklerini inceleyebilirsiniz.

b. Web Tasarım Örnekleri

Kişisel web tasarım örnekleri ile kurumsal web tasarım örnekleri farklılık gösterebilmektedir. Websitelerinin mümkün olduğunca sade yapılması önemlidir. Kullanım kolaylığı ve okunabilirlik önemlidir. Fazla reklam verilmemesi ve markalaşmaya gidilmesi tavsiye edilir. Web tasarımında yenilikçi (inovatif) tarz seçilmelidir. Web Tasarım trendleri takip edilerek web sitenizi güncel tutmalısınız.


Markası tanınan firmalar tek sayfalık yaratıcı web sitelerini tercih edebilmektedir. Fakat marka bilinirliği olmayan firmalar için tek sayfalık web sitelerinin seo performansı iyi olmadığı için tavsiye edilmemektedir. Hazır Wordpress şablonları incelerseniz web site örnekleri hakkında daha detaylı bir bilgi almış olursunuz.


Sadece blog yazma amaçlı blog tasarımlar kullanılabilir. Kurumsal firmalar için statik sayfalı web tasarım örnekleri tercih edilmelidir. Dinamik web sayfaları web sitenize giren kullanıcılara göre içeriği değiştirebildiğiniz web sayfasıdır. Cep telefonundan veya farklı browserla sitenize girene farklı içerik sunabildiğiniz bir türdür. Statik sayfaların içeriği web tasarımcısı müdahale etmediği sürece değişmemektedir ve her kullanıcıya aynı içerik sunulmaktadır.

c. Mobil Uyumlu Web Tasarım

Web istatistikleri trafiğin büyük çoğunluğunun mobil telefonlardan geldiğini göstermektedir. Mobil websitelerin, cep telefonunda yapılan google aramalarında üst sıralarda çıktığı bilinmektedir. Bunun için websitenizin mobil uyumlu olması gerekir. Hatta google websitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer uygun değilse sitenize daha az önem vermektedir.


Responsive web tasarım uygularsanız, farklı cihazlarda web siteniz rahatlıkla görülebilir. Mobil telefonlar için ayrı CSS kodu yazmakta ayrı bir metottur.

# Web Tasarım Ajansı # Web Tasarım Firması # Web Tasarım Ajansları # Web Tasarım Firmaları # Web Tasarım Nasıl Yapılır   # Web Tasarım Nedir