SEOPi
Bursa SEO

Web Tasarım » Sosyal Medya Yönetimi

Bursa Sosyal Medya Yönetimi SEOpi

Bursa sosyal medya yönetimi SEOpi ye hoşgeldiniz.

 
sosyal medya yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi
 

Sosyal Medya Yönetimi Nedir

Sosyal medya yönetimi, yaygın kullanımı olan sosyal medya hesap içeriklerinin profesyonelce yönetilmesidir. Klasik medyadan daha etkili olduğu düşünülen sosyal medya, genç ve bilinçli tüketiciye hızlıca ulaşabileceğiniz ücretsiz dijital çağ sosyal platformlarıdır. Her geçen gün sosyal medya sitelerinin sayısı ve kullanıcı sayısı artmaktadır. Platformlar kendilerine özgü yeni özellikleri aktif hale getirmektedirler. Bunların takibi ve etkin kullanımı her gecen gün zorlaşmaktadır. Bu sebeple sosyal medya içerik yönetimi adı altında yeni iş meslekleri oluşmaya başlamıştır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır

Sosyal Medya iletişim stratejileri sadece en popüler sosyal ağlar youtube veya facebooktan ibare değildir. 1000 lerce farklı amaça hizmet eden platformlar oluşturulmaktadır. Markanızı temsil etmek için tüm platformlarda hesabınızın olması tavsiye edilmektedir. Bu sayede yurt dışı ve yurt içindeki müşterilere hızlıca ulaşabilirsiniz.


Rakiplerinizi bu platformlarda takip ederek yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Özellikle genç nesiller sosyal medya kullanımını her gecen gün artırmaktadır. Linkedin ve twitter sosyal ağlarda en profesyonel olanlarıdır.


Web sitenizde sosyal medya hesaplarından yapılan beğeni sayısı fazlalaştıkça, müşterilerinizin güvenini kazanacaksınız. Ayrıca yapılan her paylaşım markanızın bilinirliğini artıracaktır.

Sosyal medya için en önemli kaynak özgün içerikli blog (makale) faaliyetleridir. Sosyal medya yönetimi içerisine blog faaliyetleri de girmektedir. Hakkınızda çıkan olumlu yada olumsuz haberlerin takibi önemlidir. Sosyal medya takibinde sitenizi referans göstererek haber yapan kaynakların takip edilmesi gerekir. Kötü kaynaklı haberler markanıza zarar verebilir. Aynı zamanda google tarafından cezalandırılmış sitelerde sitenize referans verebilir, kötü referanslar web sitenizin google sıralamasını düşürüp müşteri kaybına sebep olabilir.

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir

Sosyal medya paylaşımlarıyla yapılacak promosyon faaliyetlerinin, sosyal medya pazarlama stratejilerinin planlanması gerekir. Sadece reklam vermek yeterli olmaz, müşteri kendinize çekecek dükkanınıza getirecek promosyon planları yapılmalıdır.


Yaptığınızı paylaşımların takibi bir diğer önemli konudur. yaptığınız paylaşımın kaç kişiye, hangi ülkeden veya şehirden ulaşıldığı, kullanıcı profili bilgileri takip edilip değerlendirilmelidir. Yaptığınız paylaşımın saati dahi ulaştığınız kişi ve profili etkilemektedir.


Bir diğer sosyal medya yönetim aşaması, yaptığınız paylaşımlara müşterilerin yaptığı yorumların takibi ve değerlendirilmesidir. Bir veri girişinin, birde çıktısı olacaktır. Müşteri görüşlerinin firma strateji planınıza katkı sağlayacağı şüphesiz kaçınılmazdır.

Sosyal Medya Planlaması Nasıl Yapılır ?

  • Sosyal medya stratejisinin adımları müşterimizin tanınmasıyla başlamaktadır. Müşterinin faaliyet alanı, ürünleri, satış kanalları, müşteri portföyü, arge ve mühendislik faaliyetleri incelenerek bilgi toplanmaktadır.
  • Firmanın sosyal medyadaki durumu incelenir.
  • Sosyal medya strateji örnekleri müşterimize anlatılır.
  • Müşterinin ihtiyaçları tespit edilir.
  • Müşteriye özgü sosyal medya programı hazırlanır ve teklif sunulur.

 

Firma Verimliliğini Sosyal Medya ile Artırın

Negatif Gözüken Etkiyi, Pozitife Çevirin

 
bursa sosyal medya yönetimi
Bursa Sosyal Medya Yönetimi

İnovasyon ve Sosyal Medya

Sosyal medya vakit kaybı olarak düşünülebilir, ama sosyal medya kullanımının sağladığı faydalarıda düşünmek gerekir. Bursa SEO olarak, verimlilik artırmak için kurulmuş sosyal medya platformlarını firmalara tanıtmaktayız. İş verimini ve yaratıcılığı artıran sosyal medya sitelerini ekibinizle kullanarak inovasyon kültürünü yaygınlaştırabilirsiniz. Ekip çalışmasını artıran sosyal medya kaynakları firmanızın iletişim performansını da artıracaktır. Uyguladığımız programla negatif gibi gözüken sosyal medyayı, pozitife çevirerek firmanız için faydalı bir araç yapabilirsiniz. Önemli olan kaynakları doğru kullanmaktır. Firmanızda ki tüm personel için planladığımız " sosyal medya yönetim eğitimi " için teklif alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Araçları

Sosyal medya yönetim araçları, hesapların yönetimi, analiz programları, takip sistemi, ölçümleme araçları ve raporlama olmak üzere kategorilere ayrılabilir. Sosyal medya araçlarının sağladığı faydalar toplumumuz ve firmalarımız tarafından henüz bilinmemektedir.

En önemli araçlardan biri sosyal medya yönetim programlarıdır. Sosyal medya yönetimi programı, hesaplarınızın tek bir panelden yönetilmesini sağlayan ücretli bir araçtır. Tek tek her hesaptan mesaj atıp takip etmektense tek bir sosyal medya yönetim panelinden tüm sosyal medya hesaplarınıza mesaj atabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızın hepsinden gelen geri beslemeleri yönetebilirsiniz. Sosyal medya sayısı ve paylaşım sayısı artıkça bu programlara ihtiyaç artmıştır.

İnternet üzerinde müşteriden bilgi toplamak amacıyla birçok anket hazırlama ve takip aracı bulunmaktadır. Aynı zamanda müşterilere tanıtım maillerinin resim formatlarında gönderilmesi etkileyici sonuçlar vermektedir. Tüm dijital promosyon formatlarının hazırlanması ve takibinde bizlerle çalışabilirsiniz. Web sitenizede bu dijital araçları gömmekteyiz.


Müşteri mail bilgilerini toplamak ve takip etmek için kaynaklarımız mevcuttur. Tüm müşterilerinize tek bir kaynaktan email göndererek müşterilerinizin mailleri okuyup okumadığını takip etmekteyiz. müşterilerin yeni kampanyalarınız hakkındaki geri bildirimleri de toplamaktayız. Dünyadaki trendleri takip ederek en iyi sosyal medya araçlarını kullanmaktayız.

Sosyal Medya Optimizasyonu

Web sitelerinize daha fazla trafik veya müşteri yönlendirmeyi sağlayan sosyal medya site düzenlemeleridir. Youtube gibi kanallarda seo performansı da düzenlenebilmektedir. SEO optimizasyonuyla videonuzun daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Tanıtımlarınızın daha fazla twitter gibi sosyal platformlarda görülebilmesi için belirli bir strateji izlenmelidir.

Bursa Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları - SEOpi

Sosyal Medya yönetimi veya eğitimi için bizlerden teklif talep ediniz. Sosyal medya yönetim fiyatları, isteklerinize ve firmanızın büyüklüğüne göre değişecektir. Unutmayın dijital çağa ayak uyduramayan kuruluşlar yok olmaya mahkumdur.

Sosyal Medya Yönetimi Teklifi

SEOpi sosyal medya danışmanlığı bursa ajansından, Sosyal medya yönetimi teklifi alın.

# Bursa Sosyal Medya Yönetimi # Dijital Pazarlama # Marka Yönetimi # Bursa sosyal medya reklam # Sosyal medya yönetimi Teklifi # Sosyal medya yönetimi eğitimi # Sosyal medya yönetimi nedir # Sosyal medya yönetimi nasıl olmalı # Sosyal medya ajansı bursa # Sosyal medya danışmanlığı bursa