SEOPi
Bursa SEO

Bursa SEO » SEO Nedir

SEO Nedir Nasıl Yapılır

SEO Nedir

 
seo nedir
SEO Nedir
 

Seo nedir nasıl yapılır ne işe yarar, neden gereklidir dediğinizi duyar gibiyim,


Çoğu kişinin yabancı olduğu terim, (Search Engine Optimization) SEO açılımı internet arama motoru optimizasyonudur (AMO). İngilizce seo terimleri arasında "SEO Friendly" terimi geçmektedir, anlamı arama motorlarıyla uyumlu demektir. SEO friendly yapı kurmak için yürütülen faaliyetlere de SEO Yönetimi denilmektedir.


SEO'nun Amacı Nedir ? Websitenizin, hedeflenen arama kelimelerinde arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlamaktır. SEO, Arama motorları tarafından web sitenizin anlaşılmasını kolaylaştıran bir algoritmadır.

# SEO Nedir

SEO Nasıl Yapılır

SEO nedir ne işe yarar bilgisini öğrendiğimize göre SEO nasıl yapılır sorusuna cevap bulabiliriz.

SEO için öncelikle hedeflediğimiz anahtar kelimeler bulunur. Bunun için çeşitli seo anahtar kelime türetme sitelerinden veya seo araçlarından faydalanılır.

Tabii ki sadece anahtar kelime bulmak size pek bir şey kazandırmayacaktır. Anahtar kelimeleri içerisinden en değerli olanları ve fırsat yaratabilecek olanları belirlenmelidir. Anahtar kelime seçiminde daha önceden seo tecrübesi olmuş ve sektör deneyimi olan bir seo uzmanına danışılmasında fayda vardır.

Seçilen anahtar kelimede arama motor algoritmaları tarafından algılanmasını kolaylaştırılacak şekilde websiteniz optimize edilmelidir. Bu aşamada google seo eğitimi almış ve google seo nasıl yapılır konusunda uzman biri ancak sizlere yardımcı olabilir.

Web siteniz arama motorlarına göre optimize edildikten sonra webmaster araçlarıyla taranmak üzere arama motorlarına yüklenir. Arama motoruna yükleme yapıldıktan sonra web analitik araçlarıyla SEO performansınız incelenerek iyileştirmeler yapılır.

# SEO Nasıl Yapılır

seo nasıl yapılır
Seo Nasıl Yapılır

SEO da, Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar,


  • Fikri mülkiyet haklarına google önem verdiği için başka sitelerden kopyaladığınız bilgiler sayfalarınızda fazlasıyla yer alıyorsa, değer katmadığı için o sayfalar google tarafından endekslenmeyecektir.
  • Arama motorlarını kandırmak için web sayfalarına gizlenmiş yazılar google tarafından kolaylıkla tespit edilebilmektedir.
  • Hatalı duruma düşmemek için web sitenizdeki bilgileri mümkün olduğunca özgün, doğru ve okuyucuya değer katacak şekilde oluşturun. Profesyonel düşünün.
  • Sahte hesaplar ve web siteleri ile hızlı backlinks üretmeyin.
  • Gizli yönlendirmeler yapmayın.
  • Otomatik rastgele metinler oluşturmayın.


 

Etkili SEO Teknikleri Nelerdir

Bursa SEO ile çalışarak fark yaratın. SEO Nedir Nasıl yapılır konusunda uzman olun.

Etkili bir SEO Tekniğini E-mailinize göndermemizi ister misiniz ?

 
SEO teknikleri
SEO Teknikleri

SEO Teknikleri

Etkili seo teknikleri için bir seo uzmanından eğitim almanızda fayda vardır. Aksi halde kendiniz yapmaya çalıştığınızda uzun süre etkili sonuçlar alamayabilirsiniz. Konuyla ilgili seo makale çalışmalarını takip edebilir veya seocuların yaşamış olduğu tecrübeleri okuyabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız firmamızın sunmuş olduğu SEO paketleri veya SEO danışmanı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular / Seo Terimleri

Seo uzmanı nedir ?

Web tasarımı ve AMO / SEO konusunda eğitim almış veya kendini geliştirmiş tecrübeli teknik uzmandır. Kimya sektöründe çalışıyorsanız kimya terimlerine hakim bir seo uzmanıyla çalışmalısınız.

Seo çalışması nedir ?

SEO uzmanının sitenizi, ilk sayfada çıkartmak için yürüttüğü faaliyetlerin bütününe seo çalışması denilmektedir. Her uzmanın kendine göre seo çalışması stili vardır. Yeni fikirler ve anahtar kelimeler türetmek için kimi forumları, kimi blogları kullanır, kimide alış veriş sitelerinden faydalanır.

Google seo nedir ?

Google'a özgü hazırlanan AMO çalışmasıdır. Her motorun kendine özgü organik seo algortiması vardır. Motorları kullanan kullanıcıların profilleride farklılık göstermektedir. Örneğin çinliler baidu motorunu kullanmaktadır. Baidunun hem algoritması hemde kullanıcıların yaptıkları arama kelimeleri farklıdır. Yandex ve Bing teki kullanıcılarda farklı arama kelimeleri kullanmaktadır. Hangi motorda ön sıraya çıkmak isteniyorsa ona özgü çalışma yapılmalıdır.

Youtube seo nedir ?

Youtube kocaman bir video deposudur, video arşivinden ön sıralara çıkmak için youtube 'a özgü seo optimizasyonu çalışması yapılmalıdır. Youtube videonuzun uzunluğundan tutun kullanıcıların izlenme oranlarına kadar değişen bir algoritmayla videoları listelenmektedir.

Adwords nedir ?

Adwords, google reklam aracıdır. Google aramalarında ilk sayfalarda belirli kelimeler için ön sırada çıkmak için kullanılır. Google reklamları ile doğru hedef kitleye ulaşabilmek için doğru anahtar kelimeleri belirlemek gerekir. Yanlış kelime tercihi sizleri yanlış kitleye ulaştıracaktır. Örneğin Google arama motorunun çalışma prensipleri hakkında makale yazmak istiyorsunuz. Adwords size "Google Akademik" kelimesini önerdiğini varsayalım. Eğer siz bu kelimeyi kullanırsanız arama sonuçlarında ilk sırada çıksanız dahi kimse sizin sitenize girmeyecektir. Çünkü "Google Akademik" kelimesini aratan kişiler google tarafından sunulan makale sitesini aramaktadırlar. Adwords' ü, Google arama motoru algoritmasına uygun seo geliştirmek içinde kullanılabilir. Yukarıda örnekle anlattığımız gibi bu aracın verdiği bilgileri direk kullanmanız sizlere fayda sağlamayacaktır. Buradan elde edilen verilerin google seo uzmanı tarafından yorumlanması gerekir. Google seo hizmeti için firmamızdan fiyat alabilirsiniz.

Black hat seo nedir ?

SEO terimlerinden biri olan siyah şapkalı seo terimi, insanlara bilgi vermek veya kullanıcı odaklı olmak yerine arama motorlarında çıkmayı hedefleyen web site çalışmalarıdır. Aksine, Beyaz şapkalı seo, etik seo çalışmasıdır. Arama motor kurallarına harfiyen uyulmakta ve kullanıcı odaklı olmaktadır. Siyah şapkalı seo genelde pazarlama amaçlı kullanılmaktadır. Kısa dönemde kazanç sağlamayı düşünür, farklı içerikle sisteme endekslendikten sonra içerik reklamlarla değiştirilir. Bir süre sonra kullanıcı arama motorları tarafından cezalandırılır. Uzun vadeli düşünüyorsanız bu tekniklerden uzak durulmalıdır.

SEM nedir ?

SEM in ingilizce açılımı Search Engine Marketing tir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Pazarlamacılığı dır. Dijital reklamcılık olarak tanımlanabilir. Pazarlama tekniklerinde kullanılan bir stratejidir. SEM reklam sayınız artıkça daha fazla müşteriye daha hızlı ulaşabilirsiniz. Etkili bir SEM için SEO teknikleri kullanılmalıdır. Sosyal medyanın yaygınlaşması ile SEO ve SEM eğitimi beraber alınması gerekmektedir.

Semantik web nedir ?

Semantik web, anlamsal ağ olarak tanımlanır. Herhangi bir ağ üzerindeki verilerin işlenip anlamlandırılmasıdır. Arama motorları kullanıcılarının arama terimlerine göre, doğru sonuca, hızlıca ulaşması için bu alanda çalışmalar devam etmektedir. Seo teknikleri, semantik çalışmalar göz önüne alınarak geliştirilmelidir. Google ingilizce olarak yapılan aramalarda sorunun cevabını kayıtlardan aldığı bölümler olarak kutucuklar içerisinde vermektedir. Henüz türkçe için bu çalışma yapılmamıştır. Google tarafından verilen cevabı uygun bulmazsanız, cevabın değiştirilmesi için geri bildirim yapıp sonuçları iyileştirebilirsiniz.

# SEO nedir nasıl yapılır #Seo nedir ne işe yarar #Seo nasıl yapılır resimli anlatım # Arama motor optimizasyonu nasıl yapılır

# AMO # SEO