SEOPi
Bursa SEO

SEO Makale

By: Bursa SEO | January 16, 2019

 

IP adresimi nasıl öğrenirim, IP adresi nasıl bulurum. IP numaram, adresim nedir ? IP sorgulama sayfamız sorularınızın cevabını sizlere verecektir.

 
IP Adresimi Nasıl Öğrenirim
IP Adresimi Nasıl Öğrenirim

IP Adresim Nedir

IP Adresi Sorgulama

Get Client Machine IP Address using JavaScript and JSON

IP Adresi Nedir

Web sitelerini ziyaret ettiğinizde bir IP numarası sizleri tanımlamaktadır. İnternette dolandırıcılık / cinsel istismar vb... suçları işleyenlerin yerleri bu şekilde tespit edilebilmektedir. IP adresi hangi adresten mesaj attığınızı kolaylıkla tespit edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda, IP adreslerinin hangi şehirleri / bölgeleri / ülkeleri temsil ettiği bilinmektedir. Belirli bölgede oturan kullanıcıların tercihleri hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Bu bilgiler pazarlama metodunuzu bölgesel olarak belirlemesini sağlamaktadır. Örneğin: Hangi telefon markasını kullanıyorsunuz / kullandığınız internet tarayıcısı nedir / hangi makaleyi kaç dakika okudunuz gibi bilgilerin toplanmasını sağlamaktadır.

IP Adresi Değiştirme

IP adresinizi opera gibi tarayıcıların sağladığı hizmetle gizleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu sayede Türkiyeden erişilemeyen sitelere erişebilirsiniz. Opera browser bu hizmeti 750 MB veri ile sınırlamış durumdadır. Bilgileriniz dünyaya kapalı olmaktadır, fakat hizmet sağlayıcısı yine sizinle ilgili bilgileri tutabilmektedir.

# ip adresim ne # ip adresimi nasıl öğrenirim # ip adresim # ip adresi sorgulama # ip adresi nasıl bulunur # ip numaram

Category: Seo 

Tags: IP