SEOPi
Bursa SEO

SEO Makale

By: Bursa SEO | July 05, 2017

 
En iyi seo firması
En iyi Seo Firması Hangisi
 

En iyi seo firması hangisi, sorusuyla çok sık karşılaşılmaktadır. Halbuki en iyi seo firmasını ancak kendiniz belirleyebilirsiniz. Firma seçmeden evvel muhakkak amacınızı belirleyin. Uzun vadeli çalışacağınız kurumsal seo firmasını muhakkak kendiniz değerlendirin, işinizi şansa bırakmayın. Çünkü dijital pazarlama günümüzün en önemli markalaşma konusu olmuştur. Birçok firmayla görüşerek seo konusunda bilgi edinin. Amerika'da bağımsız bir araştırma kuruluşunun hazırladığı ilk 100 e giren en iyi seo firmaları listesi 'ni incelediğimizde SEO'ya amerika'da çok büyük önem verildiğini görmekteyiz. Her bir firmanın 100-20.000 arasında değişen müşteri sayısı bulunduğu gibi, her seo şirketinin 20-400 arası değişen personeli bulunmaktadır. Yıllık gelirleri ise en az 1 milyon doların üzerindedir. Seo konusu Türkiye'nin yeni gündemine geldiği için bu rakamları beklememeliyiz.

SEO Firması Nedir

SEO firması, sadece web sitenizin arama motorlarına tanıtılmasını veya arama motorlarında sıralamanızın yükseltilmesini sağlayan şirketler değildir. Seo firmaları sizlere; web site geliştirmek için teknik danışmanlık, site içeriğinin geliştirilmesi, anahtar kelime arama, internet pazarlama faaliyetlerinin geliştirilmesi konularında yardımcı olan dijital markalaşma firmalarıdır.

Web sitenizi, ücretli reklamlar vererekte arama motorlarında ilk sırada gösterebilirsiniz. Ama şu unutulmamalıdır ki reklamlar arama motorlarındaki sıralamanızı etkilemez veya arama motor sıralamanızı değiştirmez. Bu sebeple iyi bir seo uzmanıyla çalışarak google arama motoru sıralamanızı iyileştirmelisiniz. Öncelikli hedefiniz, en iyi seo uzmanıyla çalışmak olmalıdır. Tabi kide, dünyanın en iyi seo uzmanını bulmak zorunda değilsiniz.

Eğer google'a sorarsanız " en iyi seo firması hangisi " diye, google size en iyi seo firmalarını gösterecektir. İlk sayfada göstereceği sitelerin sahipleri , Türkiye'nin en iyi seo uzmanı olma ihtimali yüksektir. Ama unutulmamalıdır ki google, web site kuruluş tarihine önem vermektedir. Bursa SEO ajansımız , en iyi seo şirketi olmak için çalışmalarını yürütmektedir. Firmamızdan teklif alarak bizlerle çalışabilirsiniz. Sizlere yardım edebilmek adına en iyi seo firması seçim kriterlerini aşağıdaki yazımızda bahsettik.

En İyi SEO Firması

En iyi seo firması hangisi
En iyi seo firması

Hiçbir yerde bulamayacağınız etkili bir SEO bilgisini Emailinize gönderelim mi?

En iyi Seo Uzmanı

En iyi seo uzmanı, faaliyet gösterdiğiniz sektörde teknik bilgiye sahip kişidir. Örneğin firmanız elektronik mikro kart yapan bir firma ise, google Dünya sıralamasında çıkan bir web site için teknik İngilizce ve elektronik mühendislik bilgisi olan iyi bir seo uzmanı bulmalısınız. Teknik mühendislik bilgisinden yoksun bir seo uzmanı, web sitenizin içeriğini geliştiremez. Hatta sitenizin zarar görmesine sebep olabilir.

En iyi seo uzmanı faaliyet gösterdiğiniz bölgedeki web kullanıcılarının davranışlarını bilen ve bölgesel seo hazırlayan kişidir. SEO esasında bir pazarlama tekniğidir ve pazardaki müşterilerin davranışı bilinmelidir. Tutmak istediğiniz balık için uygun olta ve yem kullanmazsanız, boşuna vakit kaybedersiniz.

En iyi seo uzmanı etik olandır. Agresif pazarlama tekniği uygulayan ve haksız manipülasyon yaparak google sıralamasını yükseltmeye çalışan seo uzmanları maalesef bulunmaktadır. Bu tarz geçici site yükseltme faaliyetleri google algoritmaları na takıldığı zaman endekslerden çıkarılmaktadır.

En iyi seo uzmanı güvenebileceğiniz uzmandır. Web sitenizin belirli bölgelerine çeşitli kelime gurupları ekleyerek farklı kelimeler içinde arama motorlarında çıkacağınızı vaat edebilir. Bu tamamen hatalıdır, bireysel sayfaların birden çok anahtar kelime ile alakası olması çok güçtür. En kötüsü sitenizden başka sitelere gizli link verilebilir. Hatta alt alan adları oluşturularak, bu alanları başka sitelere, hatta rakiplerinizin sitelerine yönlendirebilirler. Tüm bunlara dikkat etmeniz gerekir. Mümkün olduğunca web sitenizle ilgili tüm bilgilerin elinizde bulunmasını sağlayın. Eğer Seo uzmanından şüpheleniyorsanız uluslararası dolandırıcılık olarak bildirimde bulunabilirsiniz. Unutmayın alan adı sizin sorumluluğunuzda olduğu için yapılacak şüpheli hareketlerden sizinde sorumluluğunuz olacaktır.

En İyi SEO Firması Nasıl Seçilir

İş yapmak istediğiniz tüm firmalara tecrübelerini ve referanslarını her zaman sorarsınız. Ama, SEO şirketi seçerken çokta önem vermemeniz gereken bazı parametreler vardır,

 • Seçeceğiniz seo firmasının web sitesinin muhakkak iyi görünümlü olması o firmanın en iyi seo firması olduğu anlamına gelmez. SEO uyumlu web ile web tasarımı farklı konulardır. İyi web dizaynının, iyi bir seo uyumu olmayabilir. Ama her profesyonel firmanın iyi bir web sitesi olmalıdır. 
 • Google aramalarda ilk sırada çıkan her şirket en iyi seo firması olmayabilir. Çünkü, website kuruluş tarihi eski olan firmanın ön sırada çıkma ihtimali diğerlerine göre daha yüksektir. Google website kuruluş tarihine önem vermektedir. Genç, yeni kurulmuş şirketler daha dinamik olabilir. 
 • Bir firmanın 100 lerce çalışanının olması en iyi seo firması olduğunu göstermez, belkide o firma işbirliklerini ve pazarlamayı daha iyi becermektedir. Sizinle ilgilenen küçük ölçekli şirketlerle daha iyi sonuç alabilirsiniz.
 • SEO, sabır, emek ve yaratıcılık isteyen teknik bir iştir. Hızlıca web içeriği oluşturup yükselme vaat edenlere inanmamalısınız, çünkü tüm içeriği özgün ve yenilikçi seo uyumlu web içeriği bir anda oluşturulamaz. Sizi nasıl yükseltebilecekleri konusunda detay isteyin.
 • Hizmet süresince size nasıl raporlama yapılacağını öğreniniz.
 • Sizlere email ile ulaşan firmalara güvenmeyin. Alan adı bilgilerinize ulaşanlar, web sitenizi daha iyi konuma getirecekleri yönde vaatlerde bulunan sistematik emailler atabilirler. Maillere inanmayın.
 • Google firmasıyla özel bağlantıları olduğunu iddia ederek, sizleri birinci sıraya getirecekleri yönde vaatlerde bulunanlara kanmayın. 
 • Sahtekarlık yaparak google sıralamasını yükselteceklerinden bahsediyorlarsa o firmalardan uzak durun. 
 • Size açıkça nasıl davranacağını anlatmayan şeffaf olmayan şirketlerden uzak durun.
 • Binlerce arama motoruna sayfanızı yüklemeyi vaat edenlere inanmayın, tüm bu bağlantılar google gibi arama motorlarında yükselmenizi sağlamayacaktır.
 • Google organik arama sıralamasında sizi yükseltmek için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Hangi hizmetler için ücret ödediğinizi öğrenin, ücret ödeme listenizi talep edin.
 • Garantili google 1. sıra vaat edenler, uzun kelime gurupları kullanarak sizi google da birinci sıraya kolaylıkla çıkarabilirler. Bu kelime gurupları kimse tarafından aratılmıyor olabilir veya sizin sektörünüzle alakalı olmayabilir. Kandırılmamak için seo hizmet sözleşmelerini okuyun.
 • Haberiniz olmadan, birçok siteden link verebilirler, eğer bu siteler sahte veya cezalı siteler ise bir süre sonra google endekslerinden siteniz çıkartılabilir.
 • Size backlink satmak isteyebilirler, sitenize arama motorları aracılığı ile ziyaret olmadan, hızlı bir şekilde link artışı olursa google sitenizi şüpheliler listesine ekleyecektir. Hizmet listesinde, backlink analizi hizmeti vermeyen firmalardan uzak durun.
 • Sahte arama motorlarından veya casus yazılımlardan sitenize sahte trafik yaratabilirler.

Category: Seo 

Tags: Google